ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: تمامی مدارس و مراکز پیش‌دبستانی استان فردا، یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ به منظور پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل است.
ابراهیم محمدی بامداد یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تصمیم به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان و ضدعفونی کامل مراکز آموزشی اتخاذ شد و تمامی مدارس شهری و روستایی استان در هر دو نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: با مدیران مناطق ۲۴ گانه استان نیز در زمینه تهیه ملزومات بهداشتی و ضدعفونی مدارس طی یک ویدئو کنفرانس هماهنگی‌ شده‌است.

به گزارش ایرنا پیش از این نیز مدارس در برخی دیگر از استان‌ها به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و ضدعفونی مراکز آموزشی تعطیل اعلام شده بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین اظهاراتش از وجود تعداد لازم کیت تشخیص بیماری کرونا در کشور خبر داد و نتایج آزمایش‌های ۱۸ بیمار از ۲۸۵ مورد مشکوک را مثبت اعلام کرد.